Haberler
SKALADIES ANTALYA GÖREVDE – İLK PROJE PATARA ARKEOLOJİK KAZI EVİ
Değerli SKAL Antalya Üyeleri
Ulu İnşaat Sunum
Skal Antalya Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı
Skal Antalya Mayıs Ayı Toplantısı
Skal Antalya Şubat Ayı Toplantımız,
USDF İZMİR TOPLANTISI
  tüm haberler
Kampanyalar
Anadolu Hastanelerinde %25 indirim
Eleven Interior'da indirim
Crowne Plaza Antalya Otel'inde %20 indirim
The Marmara Antalya Otel'de %20 indirim
Limak Hotels'de %20 indirim
  tüm kampanyalar
Sevgili Skal Dostlarım,
(4.4.2018)

Yeni Dönemimizin ilk ayını Toplantılar, Ziyaretler, Komite Çalışmalarımız vs yoğun bir çalışma içerisinde geçirdik.

Bildiğiniz gibi, Üyelerimizin çoğunluğu Uluslararası Fuarlarda olduğu  ve bu nedenle katılımın düşük olacağı düşüncesiyle Mart Ayı Toplantımızı her zaman olduğu gibi iptal ettik.

Genel Kurulumuz sonrası Yönetim Kurulumuzla yaptığımız Toplantılarda Yeni Dönem Hedeflerimizi gözden geçirdik ve bu konuda öncelik sırasına göre Planlamalarımızı yaptık.

İlk olarak Dernekler Masasını ziyaret ederek yetkililerle tanıştık ve DERBİS Şifremizi aldık. Buna göre de Derneğimizin tüm bilgilerini gözden geçirerek varsa eksiklerimizi tamamlamak üzere çalışmalara başladık.

Söz verdiğimiz gibi, Yönetim Kurulumuza bağlı olarak çalışacak Sosyal, Kültürel, Çevre, Basın-Yayın, Tanıtım ve İletişim alanlarında Derneğimize fayda sağlayacak Komiteler kurduk ve çalışmalara başladık.

Bunlardan ilki, daha önce kurmuş olduğumuz ve Başkanlığını yaptığım “ÇEVRE DESTEK KOMİTEMİZİN” Başkanlığına Ekibi ile daha büyük Projelere imza atmak üzere üyemiz BÜLENT DOKUZLUOĞLU’nu getirdik.

Derneğimizin Tanıtım, Basın-Yayın ve İletişim çalışmalarını geliştirmek ve bu alanda daha da hız vermek için “BASIN-YAYIN ve İLETİŞİM KOMİTEMİZİ” kurduk  ve bu Komitemizin başına da yine dernek üyemiz ve bu konuda  başarılı bir arkadaşımız olan Emir HEPOĞLU’nu ve Ekibini getirdik.

Diğer taraftan, belki Skal International’da bir ilk olduğunu düşündüğümüz bir Komite daha kurduk. Bu Komitemiz, Derneğimizin turizm odaklı Sosyal, Kültürel, Sanatsal bazlı Projelere destek vermesi amacıyla sadece Kadın Üyelerimiz ile Üyelerimizin eşlerinden oluşturduk.  Başkanlığını çalışkanlığı ve hep güleryüzü ile öne çıkan değerli üyemiz Şule BİLLUR’un yaptığı ve aynı zamanda çok değerli üyelerimizden oluşan “SKALADİES KOMİTEMİZİ” kurduk. Ümit ediyorum ki bu Komitemiz çalışmaları ile Skal Camiasında bir ilke imza atarak ses getirecektir.

Önceki Başkanlarımız döneminde satın alınan ve bu zamandan beri çalışmalarımızı burada sürdürdüğümüz “Skal Antalya Ofisimizin” Arşiv Düzenleme ve tadilat çalışmalarına başladık. Bu anlamda Ofisimizin Boyanması ve Dekorasyonunu Yönetim Kurulu Üyemiz Fatih SAYGIN’ın sevgili eşi Sn. Gül Önasya SAYGIN, sahibi olduğu “Eleven Interior” Firması ile Sponsor olarak üstlenmiştir. Gül Hanımefendi’ye verdiği destekten dolayı Derneğimiz adına gönülden teşekkür ederiz.  Bu vesile ile Ofisimizin siz Değerli Dernek Üyelerimizin ziyaretine her zaman açık olduğunu bir kez daha duyurmak isterim.

Üyesi Olduğum TÜRÇEV (Türkiye Çevre Eğitim Vakfı)’ın Genel Kuruluna Çevre Destek Komitesi Başkanı Bülent Dokuzluoğlu ve Üyesi Çağlar İnce  ile Basın-Yayın ve İletişim Komitesi Başkanı Emir Hepoğlu ile birlikte katıldık. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Tevfik Epikmen ve Yönetim Kurulu Üyesi önceki dönem Turizm Bakanlarımızdan Abdülkadir Ateş ile Çevre Destek Komitemizin TÜRÇEV ve MAVİ BAYRAK ile yapabileceği işbirliği çalışmaları hakkında olumlu görüşmeler yaptık.

POYD (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği)’un Mart Ayı Yemekli Toplantısına Yönetim Kurulu Üyelerimiz Edip ARAÇ, Uğursal UĞUR ve bazı Üyelerimiz ile katıldık ve POYD Başkanı Hakan DURAN ile  olabilecek Dernek işbirliklerimiz hakkında görüşmeler yaptık ve bizm de Yemeğimize davet ettik.

Derneğimizin Motto’su “Dostlukla İş Yapmanın Keyfine Varalım” ilkesinden yola çıkarak hem Derneğimizin Sponsorluk Gelirlerini artırmak ve hemde markasıyla Derneğimize ve Üyelerine iş ilişkilerinide değer katabilecek Firmalarla “SPONSORLUK” görüşmelerine başladık. İlk izlenimlerimizden aldığımız sonuçlara göre yakında sürpriz sonuçların gelebileceğinin haberini vermek isterim.

Son olarak Konya’da 16-18 Mart Tarihleri arasında Konya Skal’ın evsahipliğini üstlendiği USDF (Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu) Genel Kurulu ve Konya Skal’un ZDT (Zincir Değişim Töreni)’ne International Councillor Asuman Tarıman Başkanım, USDF Yönetim Kurulu Üyesi ve 2. Başkanı Münciye Çavuşoğlu Başkanım, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Edip Araç, Fatih Saygın ve Sevgili Eşleri ile birlikte katıldık. USDF Yönetim Kurulu ve Türkiyedeki  tüm Skal Derneklerinin Yeni Dönem Başkanları ile tanışma fırsatı yakaladığımız bu Toplantıda son derece önemli dostluk,sevgi,saygı içerisinde yeni Arkadaşlıklar edindik.

En önemli fırsatımız da Toplantıya SKAL International İspanya’dan katılan CEO’muz Daniela OTERO ile tanışma ve konuşma fırsatı bulduk. Ayrıca, kendisine Antalya’da hazırladığımız bir “HATIRA PLAKETİNİ” Derneğimiz adına takdim ettim ve kendisini ilk fırsatta Antalya’ya davet ettim.

Toplantımız dışında Konya’da, eski dönem başkanı Prof Dr Çağatay Ünüsan ve  yeni dönem Konya Skal Başkanımız Recep İŞLEYİCİ’nin evsahipliği ve Organizasyonları ile Mevlana’yı ve çok değerli tarihi kalıntıları ile ünlü Çatalhöyük’ü ziyaret etme fırsatımız da oldu. Değerli Başkanlarıma çok sıcak evsahipliği ve misafirperverlikleri için  Derneğimiz adına tekrar teşekkür ederiz.

Değerli Skal Dostlarım, işte böyle bir Ayımızı dolu dolu verimli çalışmalarla geçirdik. Yeni Dönemimizin ilk Yemekli Toplantısını gerçekleştireceğimiz  11. Nisan Çarşamba günü IC Green Palace Nihat Tümkaya kardeşimizin evsahipliğinde ve yoğun katılımlı güzel bir buluşma olması dileklerimle sevgiyle kalın.

Skal Sevgi ve Saygılarımla,

H. Cüneyt KURU
Başkan


[Tüm Yazılar]

Yazarlarımız
Bora AKTÜRK
TURİST DOSTU ŞEHİRLER
........................
Özel Oytun Türköğlu
TripAdvisor ve Çevrimiçi İtibar Yönetimi
........................
Hamit KUK
Yeni Ulaştırma yönetmeliği (U-ETDS) nasıl olacak?
........................
Mehmet BAHAR
HAMAM BÖCEĞİ TEORİSİ
........................
Mehmet MÜLAYİM
Turizmde farklılık fark yaratır
........................
K. Dinçer SARIKAYA
2017 YILI İSTATİSTİKSEL OLARAK 2016’DAN İYİ
........................
Umman ÇETİNBAŞ
KALİFİYE PERSONEL EĞİTİMİ Hakkında bir Röportaj...
........................
Salih ÇENE
Dolar-Avro Tartışmaları Bize Fayda Sağlar Mı?
........................
Asuman TARIMAN
Sevgili Skal Dostlarım,
........................
Emir HEPOĞLU
Mecburen
........................
sponsorlarımız
başkanın mesajı
Ocak ayındaki Yemekli Toplantımız ile birlikte yeni umutlar, beklentiler ve heyecanlarla Yeni Yılımıza başlamış olduk. Bu
vesileyle bir kez daha Yeni Yılımızın ö ...
devam
antalya hakkında

Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Turizm, il ve kent merkezi ekonomisini belirler. Antalya aynı zamanda, Türkiye'nin büyük ölçekli göç ...

devam
Skal International Antalya © 2010 Tasarım ve Programlama İDA Consulting