Haberler
SKALADIES ANTALYA GÖREVDE – İLK PROJE PATARA ARKEOLOJİK KAZI EVİ
Değerli SKAL Antalya Üyeleri
Ulu İnşaat Sunum
Skal Antalya Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı
Skal Antalya Mayıs Ayı Toplantısı
Skal Antalya Şubat Ayı Toplantımız,
USDF İZMİR TOPLANTISI
  tüm haberler
Kampanyalar
Anadolu Hastanelerinde %25 indirim
Eleven Interior'da indirim
Crowne Plaza Antalya Otel'inde %20 indirim
The Marmara Antalya Otel'de %20 indirim
Limak Hotels'de %20 indirim
  tüm kampanyalar
Sevgili Skal Dostlarım,
(4.5.2018)

İlk gelen verilere göre 2018 Sezonumuz iyi başladı ve temennimiz  bu başlangıcın bütün Sezona yayılarak başarılı bir şekilde tamamlanmasıdır.

Yeni Dönemimizin ilk Yemekli Toplantısını Sevgili Nihat TÜMKAYA kardeşimizin evsahipliğinde IC Green Palace’da beklentilerimizin çok üstünde  82 kişilik sevindirici yoğun bir katılım ile gerçekleştirdik. Bu katılımdan dolayı tüm Skal Dostlarıma, ben ve Yönetim Kurulum  adına gönülden teşekkür ediyoruz. Umarım bu mutluluk verici katılım tüm Yıl boyu başarılı bir şekilde devam eder.

Ayrıca, bu harika Evsahipliği, Salonun hazırlanışı, Yemekler ve Sunum için başta Sevgili Nihat Tümkaya kardeşimiz olmak üzere emeği geçen  tüm  IC Green Palace Personeline bir kez daha teşekkür ederiz.

Diğer taraftan, yaptığı güzel bir Sunum ile sezon başlangıcında Bölgemizin 2018 Sezonundan beklentileri hakkında, araştırmaları sonucunda hazırladığı Rakamlar ve Yüzdelerle bizleri bilgilendiren konuşmacımız NBK Touristic Director’u Sayın Recep YAVUZ’a bir kez daha teşekkür ederiz.

Bu arada, Yemekli Toplantımıza katılarak ve ayrıca konuşmaları ile bizleri son derece mutlu eden Dünya Başkanımız Sayın Salih ÇENE ve Councillor’mız Sayın Asuman TARIMAN’a çok teşekkür ediyoruz.

Nisan ayı içerisindeki faaliyetlerimiz hakkında da bilgi vermek isterim:

Yine bu Yılın ilk Skal Başkanları Toplantısını 07 Nisan’da Sayın USDF Başkanımz Faik ALSAÇ’ın evsahipliğinde İstanbul  Ataköy Ramada’da gerçekleştirdik. Ağırlıklı olarak tüm Başkanların 2018 Yılı Hedefleri ve Projelerinin görüşüldüğü Toplantıda bir de Meltem Başkanımızın Adana’dan getirdiği  Taçlar ve Şapkalar ile “Adana Portakal Çiçeği Festivali”ni İstanbul’a taşıması hepimiz için güzel bir sürpriz oldu.

Ay içerisinde yapılan Antalya ATSO Seçimlerine Dernek Üyelerimizden; 36. Grup (Konaklama Meslek Grupları) için üyemiz Sevgili Yusuf HACISÜLEYMAN ve 45. Grup (Seyehat Acentaları ve Tur Operatörleri Grubu) için üyemiz Sevgili Hamit KUK katıldı. Ancak, seçilmelerini çok istememiz ve desteklememize rağmen malesef seçilememeleri bizleri de üzdü.

Bildiğiniz gibi, 28 Nisan’da “DÜNYA SKAL GÜNÜMÜZÜ” kutladık. Bir kez daha Sağlık, Mutluluk, Dostluk ve Uzun Ömürler içerisinde daha nice Dünya Skal Günleri dileriz. Bu arada Sevgili Yönetim Kurulu üyemiz ve Saymanımız Sevgili Edip ARAÇ kardeşimiz de Sevgili Eşleri ile birlikte Dünya Skal Gününü Bodrum Skal Kardeşlerimizle birlikte kutlayarak onları mutlu ettiler.

Bildiğiniz gibi ,kurmuş olduğumuz Komitelerimiz de Proğramları dahilinde Derneğimiz adına çalışmalarını verimli bir şekilde sürdürmektedirler.

Bunlardan SKALADIES, üyemiz Şule BİLLUR Başkanlığında daha önce başlattıkları ve Toplantımızda sunum yaptıkları Kültürel  Aktiviteleri içerisinde yeralan PATARA’a Kazılarına destek vermek adına Antalya Bölgesi Otellerinin yardım ve destekleri ile sağlanan 2. Parti Eşyaları Ay içerisinde Kazıevine teslim etmişlerdir. Bu arada Komitemiz, Patara Kazı Başkanı Prof. Havva İŞKAN ve Prof. Fahri IŞIK’ı  önümüzdeki  Toplantılardan birisinde “PATARA ARKEOLOJİK KAZILARI” hakkında bilgi vermek üzere  Konuşmacı olarak davet etmiştir.

Nisan Ayındaki konuşmacı konuğumuz Recep YAVUZ’un sunum sonunda yapmış olduğu önerilerden birisi olan “PERGE SÜTUNLU YOLA DESTEK” Kampanyası çerçevesinde  Antalya Skal olarak ne yapabileceğimizi konuştuk. Bu nedenle ilk olarak Antalya  Müze Müdürünü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi almak istedik ve  Dostumuz Recep YAVUZ ile birlikte ay içeriinde Müze Müdürümüz Sayın Mustafa DEMİREL’i ziyaret ettik. Müdürümüzün açıklamalarından PERGE Kazılarında ortaya çıkan muhteşem “SÜTUNLU YOLUN “ ve beraberindeki Eserlerin desteklenmesi gerektiğini bir kez daha gördük. Bu konuda, Skaladies Komitemiz ile birikte çalışmalara başlayarak sonuçlarını ilerleyen günlerde sizlere paylaşıyor olacağız.

ÇEVRE DESTEK Komitemiz de üyemiz Bülent DOKUZLUOĞLU Başkanlığında halen sürdürdüğümüz “KIRLANGIÇ PROJEMİZ”i Kırlangıç’ların Bölgemize gelmesi ve Sezonun başlamasıyla birlikte Üye Otellerimizi ziyaret ve Üye Otel sayısını artırmak için faaliyetlerini başarı ile sürdürmektedir.

Ayrıca, yeni Projeleri “GREEN LIFE” için çalışmalarını hızla sürdürmekteler ve önümüdeki Toplantıda bu konuda bizlere sunum için hazırlanıyorlar.

BASIN &YAYIN ve İLETİŞİM Komite’miz de üyemiz Emir HEPOĞLU’nun Başkanlığında yaptığı çalışmalarla Haber ve İletişim konusunda Skal Kulübümüzü her geçen gün daha da ileri taşımaktadırlar. Onlar da ilerleyen günlerde  Proje ve Yenililerini yapacakları bir Sunum ile bizlerle paylaşıyor olacaklar.

Yine Hedeflerimiz içerisinde yeralan “Sponsor” luk anlaşmalarımız son aşamaya gelmiş durumdadır. Bunlardan “ANA SPONSORUMUZ” ve “PLATİN SPONSORUMUZ” la Mayıs’dan geçerli olmak üzere önümüzdeki günlerde imzaya hazırlanıyoruz ve kısmetse Sponsorlarımızı  09. Mayıs Toplantımızda açıklayacağız.

Değerli Skal Dostlarım, Nisan Ayındaki Yemekli Toplantımızda olduğu gibi, 09 Mayıs Çarşamba günü Sevgili Üyemiz Yıldırım CÖMERTOĞLU’nun evsahipliğinde DELPHIN IMPERIAL-LARA’da dolu dolu bir katılım ile sizleri bekliyor olacağız. Konuşmacımız Sayın Orçun AÇAN’ın son derece ilginç konusu “E-Somethink’’i kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Skal Sevgi ve Saygılarımla,

H. Cüneyt KURU
Başkan


[Tüm Yazılar]

Yazarlarımız
Bora AKTÜRK
PAZARLAMADA GELİNEN SON NOKTA : BÜYÜLEMEK
........................
Özel Oytun Türköğlu
TripAdvisor ve Çevrimiçi İtibar Yönetimi
........................
Hamit KUK
Türk turizminin yeni vergilerle imtihanı!
........................
Mehmet BAHAR
“80’e 20” Kuralı
........................
Mehmet MÜLAYİM
Turizmde farklılık fark yaratır
........................
K. Dinçer SARIKAYA
2017 YILI İSTATİSTİKSEL OLARAK 2016’DAN İYİ
........................
Umman ÇETİNBAŞ
KALİFİYE PERSONEL EĞİTİMİ Hakkında bir Röportaj...
........................
Salih ÇENE
Dolar-Avro Tartışmaları Bize Fayda Sağlar Mı?
........................
Asuman TARIMAN
Sevgili Skal Dostlarım,
........................
Emir HEPOĞLU
Mecburen
........................
sponsorlarımız
başkanın mesajı
İlk edindiğimiz bilgilere ve gerçekleşmelere göre, 2019 Sezonunun beklentilerimizin üzerinde verimli ve başarılı geçeceğinin müjdelerini  ...
devam
antalya hakkında

Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Turizm, il ve kent merkezi ekonomisini belirler. Antalya aynı zamanda, Türkiye'nin büyük ölçekli göç ...

devam
Skal International Antalya © 2010 Tasarım ve Programlama İDA Consulting