Haberler
SKALADIES ANTALYA GÖREVDE – İLK PROJE PATARA ARKEOLOJİK KAZI EVİ
Değerli SKAL Antalya Üyeleri
Ulu İnşaat Sunum
Skal Antalya Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı
Skal Antalya Mayıs Ayı Toplantısı
Skal Antalya Şubat Ayı Toplantımız,
USDF İZMİR TOPLANTISI
  tüm haberler
Kampanyalar
Anadolu Hastanelerinde %25 indirim
Eleven Interior'da indirim
Crowne Plaza Antalya Otel'inde %20 indirim
The Marmara Antalya Otel'de %20 indirim
Limak Hotels'de %20 indirim
  tüm kampanyalar
Değerli Skal Dostlarım,
(12.2.2019)

Ocak ayındaki Yemekli Toplantımız ile birlikte yeni umutlar, beklentiler ve heyecanlarla Yeni Yılımıza başlamış olduk. Bu
vesileyle bir kez daha Yeni Yılımızın öncelikle Barış ve Huzur içerisinde tüm beklentilerimizin gerçekleşeceği güzel bir Yıl olmasını dileyelim.

Yeni Yılımızın ilk Yemekli Toplantısını 16 Ocak Çarşamba günü, Yönetim Kurulu üyemiz Sevgili Agah Öcal kardeşimizin evsahipliğinde The Marmara’da gerçekleştirdik. Güzel bir katılımın olduğu Yemeğimizde, The Marmara Otel’in her zamanki sıcak atmosferi, güleryüzlü Servisi, lezzetli Yemekleri ve candan Evsahipliği ile ağırlandık. Başta Agah kardeşimiz olmak üzere emeği geçen tüm Otel Personeline bir kez daha gönülden teşekkür ederiz. Ayrıca, yoğun işleriniz arasında zaman ayırarak Toplantımıza katılan siz değerli Skal Dostlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz.

Bu ayki Konuşmacı Konuğumuz, değerli üyemiz ve Councillor’ımız Asuman Tarıman Başkanımızdı. Başkanımız özellikle yeni üyelerimiz başta olmak üzere bizlere bir kez daha SKAL’u daha iyi tanıma fırsatı veren “SKAL NEDİR ? NEDEN ? NASIL ?’’ konulu  Sunumuyla çok faydalı oldu.  Böylece, Asuman Başkanımızın bu Sunumu ile SKAL’u en tecrübeli ağızdan daha iyi tanıma fırsatını yakalamış olduk. Aynı zamanda sorular sorarak, bugüne kadar kafamızdaki soru işaretlerinin de cevablarını almış olduk. Asuman Başkanımıza bu güzel ve faydalı Sunumları için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Bu ayki Yemeğimizde, Yeni Sezon öncesi gelişmeleri, Acentacı ve Otelci üyelerimiz ile şimdiye  kadar yapılan Fuarlara katılan üyelerimizden tek tek görüşlerini alarak değerlendirmiş olduk. Aldığımız görüşlerin sonuçlarına bakacak olursak, tüm Pazarlarda 2019 rezervasyonlarının çok iyi gittiğini ve bu gidişle 2019 Sezonunda, 2014 Sezonunun güzel sonuçlarını yakalama fırsatı olabileceği yönündedir. Aynı zamanda, doluluklarda elde edilecek artışların yanısıra her zaman üzerinde önemle durduğumuz turist başına gelirin 1000 Dolar bandına yaklaşabileceği vurgulanmıştır. Hadi bakalım inşallah kötü bir  olay veya kriz yaşamadan tüm beklentilerimizin gerçekleşeceği güzel bir Sezon olur.

Bizleri son derece mutlu eden 2018 Yılı  üye artışlarımız 2019 yılı başında da aynı hızla devam etmektedir. Bu ay Derneğimize 5 yeni Asil Üyemiz ile 1 Young Skal Üyemizi İspanya’dan onaylarını alarak aramıza kattık. Yeni üyelerimize hoşgeldiniz der, onları aramızda görmekten mutluluk duyduğumuzu belirtmek isteriz. Böylece  toplam üye sayımız, 100 Asil Üye ve 20 Young Skal üye ile birlikte toplam 120 üyeye ulaşmış olduk. Umarız bu güzel sonuçla birlikte üye artışlarımız başarıyla sürecektir. Bu ayki yemeğimizde de yeni üyelerimizden Yasemin Karabaş Alçiçek ve Orhan Özgen Gökoğlu’nun Rozetlerini Dünya Başkanımız  Sayın Salih Çene ve USDF Councillor’mız Sayın Asuman Tarıman tarafından törenle taktık. Kendilerini tekrar gönülden kutluyoruz.

Şubat ayı yemeğimiz için biraz da Batı Antalya’ya uzanalım dedik ve yine değerli üyelerimizden Fatih Caner’i ziyaret etmeye karar verdik.  Böylece, Şubat ayı yemeğimizi 27 Şubat Çarşamba günü 12.00- 14.30 saatleri arasında Fatih Caner kardeşimizin evsahipliğinde Crowne Plaza Antalya Otel’de yapacağız. Konuşmacı konuğumuz, değerli üyemiz Avni Aker Hocamız olacaktır. Avni Hocamızın uzun araştırmaları sonucunda hazırladığı ve bazı sürprizlerinde yaşanacağı “SKAL ANTALYA’NIN KURULUŞ ÖYKÜSÜ” konulu sunumunu kaçırmamanızı özellikle tavsiye ediyorum.  Bu nedenle, siz değerli dostlarımızdan kendinize de zaman ayırarak  yemekte birlikte olmaya ve hem de anıların tazeleneceği  bu güzel sunumu birlikte izlemeye davet ediyoruz.

Şimdiden hatırlatmak istediğim bir diğer konu da, her Yıl olduğu gibi Mart ayındaki yoğun Fuar’lar nedeniyle Mart ayında Yemekli Toplantımıza ara veriyoruz ve tekrar Nisan ayında başlıyoruz. Bilginizi rica ederiz.

Skal Sevgi ve Saygılarımızla,


[Tüm Yazılar]

Yazarlarımız
Bora AKTÜRK
PAZARLAMADA GELİNEN SON NOKTA : BÜYÜLEMEK
........................
Özel Oytun Türköğlu
TripAdvisor ve Çevrimiçi İtibar Yönetimi
........................
Hamit KUK
Türk turizminin yeni vergilerle imtihanı!
........................
Mehmet BAHAR
“80’e 20” Kuralı
........................
Mehmet MÜLAYİM
Turizmde farklılık fark yaratır
........................
K. Dinçer SARIKAYA
2017 YILI İSTATİSTİKSEL OLARAK 2016’DAN İYİ
........................
Umman ÇETİNBAŞ
KALİFİYE PERSONEL EĞİTİMİ Hakkında bir Röportaj...
........................
Salih ÇENE
Dolar-Avro Tartışmaları Bize Fayda Sağlar Mı?
........................
Asuman TARIMAN
Sevgili Skal Dostlarım,
........................
Emir HEPOĞLU
Mecburen
........................
sponsorlarımız
başkanın mesajı
İlk edindiğimiz bilgilere ve gerçekleşmelere göre, 2019 Sezonunun beklentilerimizin üzerinde verimli ve başarılı geçeceğinin müjdelerini  ...
devam
antalya hakkında

Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Turizm, il ve kent merkezi ekonomisini belirler. Antalya aynı zamanda, Türkiye'nin büyük ölçekli göç ...

devam
Skal International Antalya © 2010 Tasarım ve Programlama İDA Consulting