Haberler
SKALADIES ANTALYA GÖREVDE – İLK PROJE PATARA ARKEOLOJİK KAZI EVİ
Değerli SKAL Antalya Üyeleri
Ulu İnşaat Sunum
Skal Antalya Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı
Skal Antalya Mayıs Ayı Toplantısı
Skal Antalya Şubat Ayı Toplantımız,
USDF İZMİR TOPLANTISI
  tüm haberler
Kampanyalar
Anadolu Hastanelerinde %25 indirim
Eleven Interior'da indirim
Crowne Plaza Antalya Otel'inde %20 indirim
The Marmara Antalya Otel'de %20 indirim
Limak Hotels'de %20 indirim
  tüm kampanyalar
Değerli Skal Dostlarım,
(29.5.2019)

Bildiğiniz gibi, Mart Ayındaki yoğun Fuarlar nedeniyle katılımın az olacağı düşüncesiyle Mart Toplantımızı yapmama kararı almıştık. Bu nedenle de Mart Bültenimizi yayınlayamamıştık. Ancak, Nisan ayı Toplantımızdan sonra Bültenlerimize kaldığı yerden devam ediyoruz.

Önceki Bültenimizde de temenni ettiğimiz gibi, umarız 2019 Sezonumuz hepimiz için beklentilerimizi karşılayacak ve hatta üzerine çıkacak şekilde devam etmektedir. Ancak, elde ettiğimiz verilere göre, Nevruz’la birlikte beklediğimiz İran Pazarı bazı Otellerimiz için malesef beklentilerin altında gerçekleşmiştir.

Nisan ayındaki Yemekli Toplantımızı 24 Nisan Çarşamba günü, Sevgili Üyemiz Asım Burak Kıpçak kardeşimizin evsahipliğinde Kemer Barut Collection Otel’de gerçekleştirdik. Önceki aylara göre katılımın daha düşük olduğu ancak, Kemer’in yeni Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, KETOB (Kemer Turistik Otelciler Birliği) Başkanı Şener Gürler ve KEMİAD (Kemer İş Adamları Derneği) Başkanı Rıza Sönmez gibi önemli misafirlerimizi ağırlama fırsatı bulduğumuz Yemeğimizde, Kemer Barut Collection Otel personelinin güleryüzlü Servisi, lezzetli Yemekleri ve candan Evsahipliği ile ağırlandık. Başta Otel Genel Müdürü Asım Burak Kıpçak olmak üzere emeği geçen tüm Otel Personeline bir kez daha gönülden teşekkür ederiz. Ayrıca, Kemer gibi uzak bir mesafe olmasına rağmen, yemeğimize  katılan siz değerli Skal Dostlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz.

Bu ayki Konuşmacı Konuğumuz, geçen ayki Toplantımızda tamamlayamadığı  sunumunun 2. Bölümünü bu ayki Toplantımızda gerçekleştiren değerli üyemiz Avni Aker Hocamızdı. Avni Hocamız, “Geçmişini Bilmeyen Geleceğini Göremez” sözünden yola çıkarak uzunca süren Arşiv araştırmalarından sonra “SKAL ANTALYA’NIN KURULUŞ ÖYKÜSÜ” başlıklı Sunumu’nu büyük bir beğeni ve sürprizlerle başarılı bir şekilde tamamlamış oldu. Avni Aker Hocamıza bu değerli sunumu için bir kez daha gönülden teşekkür ederiz. Bu arada, 2. Sunumda da Yemeğimize katılarak bizi yalnız bırakmayan Mehmet Alfuran, Subutay Gönen, zamanının en önde gelen Seyahat Acantaları arasında olan Camel Tour ve yine zamanının en önde gelen Tatil Köyleri arasında gelen Salima Tatil Köyleri’nin Kurucusu ve Sahibi Sayın Ergun Güvenç’e bir kez daha teşekkür ediyoruz.

15-17 Mart Tarihlerindeki USDF Seçimli Genel Kurul Toplantımız, Skal İzmir Kulübümüzün evsahipliğinde İzmir Hiton Otelinde gerçekleşti. Skal Antalya Kulübü olarak yoğun bir katılım gösterdiğimiz bu Genel Kurulda, Asuman Başkanımız tekrar Councillor görevine, Umman Başkanımız Disiplin Kurulu Üyeliğine ve Dinçer Başkanımız Denetleme Kurulu Üyeliğine seçilmişlerdir. Skal Antalya olarak gururla kendilerini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

USDF Yönetim Kurulumuzun 2019 Yılı ilk ‘‘BAŞKANLAR TOPLANTISI” 03 Nisan 2019 tarihinde SWISSOTEL ANKARA’da gerçekleştirildi. Skal Antalya olarak benim de katıldığım Toplantıda, 2019 Yılında yapılacak “FEDERASYON TOPLANTILARI”nın tarihleri ve yerleri kararlaştırıldı. Ayrıca, yeni Dönemde Federasyon ile Kulüblerimizin ortaklaşa yapacağı çalışmalar ve bu çalışmalarla ilgili planlamalar tartışıldı. Daha sonra da Federasyon Başkanımız Savaş Çolakoğlu başkanlığında, Yönetim Kurulu üyeleri ve Kulüp Başkanları ile birlikte Anıtkabire gidilerek Atamızı ziyaret ettik.

Daha önce anons ettiğimiz gibi, bu Yıl ki Dünya Kongremiz 14-21 Eylül tarihleri arasında Miami çıkışlı 1 haftalık Royal Caribbean Cruise şeklinde yapılacaktır. Uzun süreli olması nedeniyle dostlukların, arkadaşlıkların ve iş fırsatlarının çok daha fazla yakalanabileceği bu Kongremizi kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Dileyen üyelerimiz daha fazla bilgiyi, Skal International’ın www.skal.org Sayfasından ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile görüşerek edinebilirler.

Değerli Üyelerimiz, henüz birçok üyemiz 2019 Aidatlarını yatırmamalarına rağmen, Kurlar yükselmeden Mart ayında 2019 İspanya Aidatlarımızı zamanında ödediğimiz için Skal Üye ID Kartlarımız gelmiş durumdadır. Önümüzdeki ilk Toplantımızda kartlarınızı Genel Sekreterimiz Derya Billur’dan almalarını rica ederiz. Bu vesile ile tekrar anons etmek isterim ki, 2019 Aidatlarını henüz ödememiş olan üyelerimizin mümkünse en kısa zamanda Saymanımız Agah Öcal’a ödeme yapmalarını hassasiyetle rica ediyoruz

Mayıs Toplantımız için henüz bir Otel belirlemedik. Ancak, 19 Mayıs Kutlamasını da dikkate alarak değişik bir organizasyon yapmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda en kısa zamanda sizlere bilgilendirme yapacağız.

Skal Sevgi Saygılarımla,

H.Cüneyt Kuru
Başkan   
 
[Tüm Yazılar]

Yazarlarımız
Bora AKTÜRK
BİR TURİZM SEZONUNU DAHA KAPATIRKEN
........................
Özel Oytun Türköğlu
TripAdvisor ve Çevrimiçi İtibar Yönetimi
........................
Hamit KUK
O SARI ÖKÜZÜ HİÇ VERMEYECEKTİK
........................
Mehmet BAHAR
OYNATMAYA AZ KALDI
........................
Mehmet MÜLAYİM
Turizmde farklılık fark yaratır
........................
K. Dinçer SARIKAYA
2017 YILI İSTATİSTİKSEL OLARAK 2016’DAN İYİ
........................
Umman ÇETİNBAŞ
KALİFİYE PERSONEL EĞİTİMİ Hakkında bir Röportaj...
........................
Salih ÇENE
Dolar-Avro Tartışmaları Bize Fayda Sağlar Mı?
........................
Asuman TARIMAN
Sevgili Skal Dostlarım,
........................
Emir HEPOĞLU
Mecburen
........................
sponsorlarımız
başkanın mesajı
Ekim sonu ile birlikte bir Sezonu daha geride bırakmış bulunuyoruz. Thomas Cook’u saymazsak 2019 Sezonunun, 2014’den bu yana en iyi ve başarılı bir Sezon oldu ...
devam
antalya hakkında

Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Turizm, il ve kent merkezi ekonomisini belirler. Antalya aynı zamanda, Türkiye'nin büyük ölçekli göç ...

devam
Skal International Antalya © 2010 Tasarım ve Programlama İDA Consulting