Haberler
SKALADIES ANTALYA GÖREVDE – İLK PROJE PATARA ARKEOLOJİK KAZI EVİ
Değerli SKAL Antalya Üyeleri
Ulu İnşaat Sunum
Skal Antalya Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı
Skal Antalya Mayıs Ayı Toplantısı
Skal Antalya Şubat Ayı Toplantımız,
USDF İZMİR TOPLANTISI
  tüm haberler
Kampanyalar
Anadolu Hastanelerinde %25 indirim
Eleven Interior'da indirim
Crowne Plaza Antalya Otel'inde %20 indirim
The Marmara Antalya Otel'de %20 indirim
Limak Hotels'de %20 indirim
  tüm kampanyalar
Değerli Skal Dostlarım,
(26.6.2019)

Bildiğim kadarıyla Sezonumuz iyi geçiyor; Doluluklar çok iyi, Misafirlerimiz memnun, Çalışanlar memnun, Acentacılar, Otelciler ve Sektörün diğer Birimleri memnun -:) Umarım bu memnuniyet tüm Sezonumuzu kapsar ve özellikle fiyatlarımızı kırmadan, aksiyon almadan Bütçelerimizi tutturma fırsatımız olur. Hadi hayırlısı diyelim...

Her zaman olduğu gibi, Mayıs ayında da aynı hızla faaliyetlerimizi sürdürdük. Şöyle ki;

Mayıs başında, Turizm Haftasının devamı olarak gerçekleşen  I.W.A.B 5. Uluslararası Turizm Festivali kapsamında düzenlenen Panel’e Skal adına katıldım. Moderatörlüğünü sevgili üyemiz Şule Billur’un yaptığı Panel’de “STK (Sivil Toplum Kurumları)’ın Turizm’deki yeri ve Turizm Sektöründe Atık Yönetimi” konusunda Skal olarak, yaptığımız açıklamalarımızla Sektöre gereken desteğimizi vermiş olduk.

Bildiğiniz gibi, uzun zamandan beri Mülkiyeti  Kulübümüze ait bir Ofisimiz var ve tüm arşivimizi de bu Ofisimizde muhafaza ediyoruz. Göreve geldiğimizden beri yavaş yavaş Ofisimizi gözden geçirerek elimizden geldiğince düzenlemeye çalıştık ve geçtiğimiz aylarda tamamladık. Yönetim Kurulu olarak düşündük ki, bugüne kadar Yönetimde bulunan ve hayatta olan Eski Dönem Başkanlarımızı yeni haliyle Ofisimizde bir Kokteylle biraraya getirmek, anılarımızı tazelemek, onlardan fikirler almak ve bunun sonucunda  toplu bir fotoğraf çekilerek anılarımıza katmak güzel bir fikir olur dedik.

Sonucunda, 04 Mayıs Cumartesi günü büyük bir çoğunlukla katılım sağlayarak, güzel  bir Kokteyl eşliğinde anılarımızı tazeledik, rahmetli Dönem Başkanlarımızı andık, resimler çekildik, güldük-eylendik ve hepbirlikte unutulmaz bir akşam yaşadık. Yönetim Kurulu olarak, katılan tüm Dönem Başkanlarımıza birkez daha gönülden teşekkür ederiz.

Bir diğer etkinliğimiz ise, 16-17 Mayıs Tarihlerinde Ankara’da düzenlenen ve  Bilkent Üniversitesi bünyesinde Avrupa Birliği tarafından desteklenen “ÇOCUK DOSTU TURİZM” Projesinin “KAPANIŞ KONFERANSI”na Skal Antalya adına Panelist olarak davet aldım. Bu daveti de fırsat bilerek, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”mızın 100. Yılında katılmak isteyen üyelerimizle ATA’mızı ziyaret edelim dedim. Bu fikirden yola çıkarak yaklaşık 15 kişilik bir Skal Antalya Grubumuzla Ankara’ya gittik, ATA’mızı ziyaret ve saygı duruşunda bulunduk, şükranlarımızı sunduk. Anıtkabir Müzesini ziyaret ederek Kurtuluş Yıllarımızda yaşanan zorluklarla Vatanımızın kurtuluşunu tekrar yaşadık ve Şehitlerimize de şükranlarımızı sunarak dua ettik.  Ertesi gün de yapılan “KAPANIŞ KONFERANSINA” USDF Başkanımız Savaş Çolakoğlu ve Başkan Yardımcımız Erkan Özsavaş ile birlikte Panelist olarak katıldım. Skal olarak hem “ÇOCUK DOSTU TURİZME” verdiğimiz destekleri anlattık ve hem de SKAL’umuzu hem Katılımcılara ve hem de Basın’a anlatarak tanıtımına katkıda bulunduk.

Geleneksel Yemekli Toplantımızı ise, 19 Mayıs 2019 (ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 100. YILI olması nedeniyle hepbirlikte Akşam Yemeği “GALA” şeklinde yaparak kutlamak istedik.

Bu fikrimizden yola çıkarak, Mayıs Yemeğimizi MARITIM PINE BEACH-BELEK Otelde  “GALA’’ şeklinde “ÖZEL BİR PROĞRAM” ile gerçekleştirdik. 19 Mayıs Bayramımıza uygun Kırmızı-Beyaz harika bir dekorasyonla hazırlanmış bir Salonda, güzel bir Menü, leziz Yemekler ve güleryüzle hizmet veren profesyonel personel ve  bizi hiç yalnız bırakmayan sevgili üyemiz ve Otelin Genel Müdürümüz Kemal Oğuz Güleç’in candan evsahipliği ile harika bir atmosferde geçirdik. Başta Genel Müdürümüz Oğuz Bey olmak üzere emeği geçen tüm Ekibe bir kez daha gönülden teşekkür ederiz. Ayrıca, bize katılarak 19. Mayıs’mızın 100. Yılını çoşku ve heyecan  içinde kutlayan siz değerli dostlarımıza ben ve Yönetim Kurulum da çok teşekkür ediyoruz.

Uzun bir süredir anons ettiğimiz gibi, bu Yıl ki Dünya Kongremiz 14-21 Eylül tarihleri arasında Miami çıkışlı 1 haftalık Royal Caribbean Cruise şeklinde yapılacaktır. Uzun süreli olması nedeniyle dostlukların, arkadaşlıkların ve iş fırsatlarının çok daha fazla yakalanabileceği bu Kongremizi kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Dileyen üyelerimiz daha fazla bilgiyi, Skal International’ın
www.skal.org Sayfasından ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile görüşerek edinebilirler.

Temmuz ayı Yemeğimizi, geçen Yıl yaptığımız ve çok memnun kaldığımız “Geleneksel Tekne Turu” şeklinde yine “Antalya Cruise” ile düzenlemek istiyoruz. Ancak, bu konudaki hazırlıklarımızı henüz tamamlayamadığımız için sizlere kesin birşey söyleyemiyoruz. En kısa zamanda sizlere bilgi verebilmek için çalışmalarımıza hız veriyoruz.


Hoşçakalın,

Skal Sevgi ve Saygılarımla,

H.Cüneyt Kuru                                                                                                                                                                         
Başkan   


[Tüm Yazılar]

Yazarlarımız
Bora AKTÜRK
BİR TURİZM SEZONUNU DAHA KAPATIRKEN
........................
Özel Oytun Türköğlu
TripAdvisor ve Çevrimiçi İtibar Yönetimi
........................
Hamit KUK
O SARI ÖKÜZÜ HİÇ VERMEYECEKTİK
........................
Mehmet BAHAR
OYNATMAYA AZ KALDI
........................
Mehmet MÜLAYİM
Turizmde farklılık fark yaratır
........................
K. Dinçer SARIKAYA
2017 YILI İSTATİSTİKSEL OLARAK 2016’DAN İYİ
........................
Umman ÇETİNBAŞ
KALİFİYE PERSONEL EĞİTİMİ Hakkında bir Röportaj...
........................
Salih ÇENE
Dolar-Avro Tartışmaları Bize Fayda Sağlar Mı?
........................
Asuman TARIMAN
Sevgili Skal Dostlarım,
........................
Emir HEPOĞLU
Mecburen
........................
sponsorlarımız
başkanın mesajı
Ekim sonu ile birlikte bir Sezonu daha geride bırakmış bulunuyoruz. Thomas Cook’u saymazsak 2019 Sezonunun, 2014’den bu yana en iyi ve başarılı bir Sezon oldu ...
devam
antalya hakkında

Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Turizm, il ve kent merkezi ekonomisini belirler. Antalya aynı zamanda, Türkiye'nin büyük ölçekli göç ...

devam
Skal International Antalya © 2010 Tasarım ve Programlama İDA Consulting