Haberler
SKALADIES ANTALYA GÖREVDE – İLK PROJE PATARA ARKEOLOJİK KAZI EVİ
Değerli SKAL Antalya Üyeleri
Ulu İnşaat Sunum
Skal Antalya Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı
Skal Antalya Mayıs Ayı Toplantısı
Skal Antalya Şubat Ayı Toplantımız,
USDF İZMİR TOPLANTISI
  tüm haberler
Kampanyalar
Anadolu Hastanelerinde %25 indirim
Eleven Interior'da indirim
Crowne Plaza Antalya Otel'inde %20 indirim
The Marmara Antalya Otel'de %20 indirim
Limak Hotels'de %20 indirim
  tüm kampanyalar
Değerli Skal Dostlarım,
(24.7.2019)

Sezonun yoğunluğu, Seyahatler ve elimizde olmayan nedenlerle bu ay da Bültenimizi gecikmeli olarak yayınlamak zorunda kaldık.

Genel olarak Haziran ayını önemli Toplantılar, Ziyaretler, Katılımlar vs. ile dolu dolu geçirdik. İşte bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Bildiğiniz gibi, 14-16 Haziran tarihleri arasında, USDF Toplantımızı Skal Eskişehir Kulübümüzün davetlisi olarak Eskişehir’de gerçekleştirdik. Antalya Grubu olarak yine başta Salih ve Asuman Başkanlarımız olmak üzere Yönetim Kurulu ve ailelerimizle birlikte en kalabalık Kulüp olarak katıldık. Eskişehir yolculuğumuzu, Kulübümüzün değerli üyesi ve 7/24 Transfer Com’un sahibi  sevgili Serkan Günaydın’ın kaptanlığında güvenli, eğlenceli ve dört mevsimi yaşayarak harika bir şekilde  gerçekleştirdik. Bu vesile ile Serkan Beye bir kez daha gönülden teşekkür ediyoruz.

Skal Eskişehir Kulübü Başkanı Emin Sarper ve Yönetim Kurulu üyelerinin sıcak evsahipliğiyle  ve hazırladıkları güzel bir proğram ile unutulmaz bir 2 gün geçirdik. Sizlerin nezdinde bir kez daha Eskişehir Kulübümüze çok teşekkür ediyoruz.

USDF Toplantımıza katılımları ile bizi onurlandıran Dünya Başkanımız Ms. Lavonne Wittmann’ın da aramızda olması, konuşmaları ve tavsiyeleri ile bizi bilgilendirmesi, Toplantımıza bir ayrıcalık ve özellik katmış oldu. Hatta bizleri çok gururlandıran ve heyecanlandıran bir diğer önemli konu da, Eskişehir’i nereden nereye getirdiğini 2 saate yakın konuşması ve harika sunumu ile Toplantımıza katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in aramızda olmasıydı. Ayrıca, bu sunumdan sonra Eskişehirde yaptığımız gezilerle bunları birebir yaşıyarak görmemiz Yılmaz Büyükerşen’e olan hayranlığımızı daha da artırmış oldu ve hatta Lavonne Wittmann’ın da beğenisini kazandı.

Dünya Başkanımızı da yanımıza alarak keyifli bir yolculuktan sonra Antalya’ya döndük. Ve  daha sonra Dünya Başkanımız için Asuman Başkanımız ile birlikte hazırladığımız, Haziran Yemekli Toplantımızı da içine alan özel Antalya Proğramımız başladı. Bu Proğramda bizlere yardım ve destek veren;

Başkanımızı Top VIP olarak ağırlayan Aska Lara Otel sahibi Ramazan Aslan’a, Mükemmel evsahipliği ile Toplantımızda bizleri ağırlayan değerli  üyemiz Erkan Yağcı’ya,  Harika Yat Gezimizi sağlayan değerli üyelerimiz Mehmet Girgen ve Varol Çakır’a, değerli Üyemiz Passo Turizm sahibi Hamit Kuk’a, NBK Touristic Genel  Müdürü RecepYavuz’a, Arma Restoran sahibi Hasan Yılmaz’a, Turizm İl Müdürümüz  İbrahim Acar’ a, yine transferlerimizi yapan 7/24 Transfer Com sahibi değerli üyemiz Serkan Günaydın’a bir kez daha sizlerin nezdinde gönülden teşekkür ederiz.

Dünya Başkanımızın da katıldığı Haziran Yemeğimizi Concorde Hotel-Lara gerçekleştirdik. Bizlere özel olarak çok güzel
hazırlanmış bir Salonda, güzel bir Menü, leziz Yemekler ve güleryüzle hizmet veren personel ve bizi hiç yalnız bırakmayan değerli üyemiz ve Otelin Sahibi Erkan Yağcı’nın candan evsahipliği ile harika bir atmosferde geçirdik. Başta Erkan Yağcı ve Otelin Genel Müdürü Galip Topal olmak üzere emeği geçen tüm Ekibe bir kez daha gönülden teşekkür ederiz. Ayrıca, Yemeğimize katılım sağlayarak Dünya Başkanımızın olduğu bir Toplantıda bizleri yalnız bırakmayan tüm Skal Dostlarımıza teşekkür ederiz.

Diğer taraftan, Bu ayki Konuşmacı Konuğumuz, Deniz Biyolojisi Müzesi Kurucu Müdürü, Deniz Araştırmaları Vakfı üyesi Akademisyen Sn Dr. Elif Özgür Özbek oldu. Sektörümüzü ve geleceğini yakından ilgilendiren, Ülkemiz ve Dünyamız için de son derece önemli olan “İKLİM DEĞİŞİKLİKLERİ ve DENİZLERİMİZ” başlıklı Sunumu’nu bizlerle paylaştı. Hepimizin büyük bir beğeni ile izlediğimiz bu çok değerli araştırmalarını bizlerle paylaştığı ve katkılar sağladığı için Elif Hn’a ve bu değerli Sunumu bize öneren üyemiz Bora Aktürk’e bir kez daha çok teşekkür ederiz.

Toplantılara katılımlarımız, Sezon yoğunluğundan dolayı diğer aylara göre normal olarak düşüş göstermektedir. Ancak, biz de dostlarımızı bu yoğun günlerde kısa bir nefes aldırmak ve hasret gidermek için Toplantılarımıza her ay devam etmekte fayda görüyoruz. Mümkün olduğunca her ay birlikte olmak, sohbet etmek, hasret  gidermek inanın hepimize daha çok güç ve enerji katacaktır.

Temmuz ayı Yemeğimizi,  geçen Yıl yaptığımız ve çok memnun kaldığımız “Geleneksel Tekne Turu” şeklinde yine “Antalya Cruise” ile düzenlemek istiyoruz. Ancak, Tekne’nin yoğunluğu nedeniyle henüz uygun bir tarihini yakalayamamış durumdayız ve bu nedenle şimdilik sizlere kesin bir tarih veremiyoruz.  Ancak, en kısa zamanda sizlere bilgi verebilmek adına  çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Sağlıcakla kalın,

Cüneyt Kuru
Başkan


[Tüm Yazılar]

Yazarlarımız
Bora AKTÜRK
BİR TURİZM SEZONUNU DAHA KAPATIRKEN
........................
Özel Oytun Türköğlu
TripAdvisor ve Çevrimiçi İtibar Yönetimi
........................
Hamit KUK
O SARI ÖKÜZÜ HİÇ VERMEYECEKTİK
........................
Mehmet BAHAR
OYNATMAYA AZ KALDI
........................
Mehmet MÜLAYİM
Turizmde farklılık fark yaratır
........................
K. Dinçer SARIKAYA
2017 YILI İSTATİSTİKSEL OLARAK 2016’DAN İYİ
........................
Umman ÇETİNBAŞ
KALİFİYE PERSONEL EĞİTİMİ Hakkında bir Röportaj...
........................
Salih ÇENE
Dolar-Avro Tartışmaları Bize Fayda Sağlar Mı?
........................
Asuman TARIMAN
Sevgili Skal Dostlarım,
........................
Emir HEPOĞLU
Mecburen
........................
sponsorlarımız
başkanın mesajı
Ekim sonu ile birlikte bir Sezonu daha geride bırakmış bulunuyoruz. Thomas Cook’u saymazsak 2019 Sezonunun, 2014’den bu yana en iyi ve başarılı bir Sezon oldu ...
devam
antalya hakkında

Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Turizm, il ve kent merkezi ekonomisini belirler. Antalya aynı zamanda, Türkiye'nin büyük ölçekli göç ...

devam
Skal International Antalya © 2010 Tasarım ve Programlama İDA Consulting